Language: EN | EN | FR

Please note that all game schedules are subject to change without notice. In the event of possible game delays, please look for updates on our schedule pages, or contact your tournament Games Supervisor.


Get PDF/Print Format Park: SBC Park: CAP Park: SS Show ALL Games

** Click on Team Name to Show only that Teams Schedule

GameParks: SBC - Softball City, CAP - Cloverdale Athletic Park, SP - Sunnyside Park


Wednesday, July 18, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGB-8 CAP-5 8:00 A Rivercity Hornets 01 [2] Richmond Islanders 00 [12]
FGB-9 CAP-6 8:00 A Bellingham Bash [13] Calgary Adrenaline 01 [1]
FGB-10 CAP-7 8:00 A Chinese Taipei U19 [7] White Rock Renegades 99 [1]
SGC-8 CAP-8 8:00 A JAPAN (GEM2) [10] Red Deer Rage [0]
SGA-7 CAP-9 8:00 A White Rock Renegades 04 [10] Washington Angels [9]
FGC-7 CAP-5 10:00 A Aloha Breeze [7] Saskatoon Selects White Sox [8]
FGA-7 CAP-6 10:00 A New Zealand Junior White Sox [8] Prince Albert Aces [1]
FGD-7 CAP-7 10:00 A San Diego Renegades [1] Lloydminster U16 A Liners [8]
SGB-9 CAP-8 10:00 A White Rock Renegades 02 [13] Strathmore Thunder [0]
SGB-10 CAP-9 10:00 A Smittys Terminators [3] SSWR Thunder 04 [2]
WC-3 SBC-1 10:00 A New Zealand White Sox [5] White Rock Renegades Sr Women [9]
WB-3 SBC-2 10:00 A Czech Republic [7] Calahoo Erins [0]
FGC-6 SBC-3 10:00 A Victoria Devils 00 [9] Calgary Kaizen U19 [0]
SGA-8 SBC-4 10:00 A Calgary Kaizen U16 [3] TriCity Titans 02 [12]
FGB-12 CAP-6 12:30 P Richmond Islanders 00 [8] Bellingham Bash [1]
FGA-9 CAP-7 12:30 P Delta Heat 01 [14] Prairie Thunder [4]
SGA-10 CAP-8 12:30 P NZ Emerging Sox [9] White Rock Renegades 04 [2]
SGC-9 CAP-9 12:30 P Lloydminster U16 A Liners [2] Red Deer Rage [9]
FGA-8 SBC-2 12:30 P Calgary Adrenaline 00 [4] Las Vegas Blast [14]
FGB-11 SBC-3 12:30 P Chinese Taipei U19 [15] Rivercity Hornets 01 [0]
SGA-9 SBC-4 12:30 P Rivercity Hornets U16 [3] Washington Angels [0]
SEC2-1 SBC-1 2:00 P Canada White Rock Renegades Sr Women
SEC2-2 SBC-2 3:00 P Canada Elite New Zealand White Sox
SEC2-3 SBC-3 3:00 P Triple Crown Colorado Czech Republic
SGC-10 SBC-4 3:00 P JAPAN (GEM2) FV Fusion 02
SEC2-4 SBC-1 7:00 P Canada China
SEC2-5 SBC-2 7:00 P Triple Crown Colorado Calahoo Erins
FGD-8 SBC-3 7:00 P White Rock Renegades 00 Surrey Storm 01
SGB-11 SBC-4 7:00 P Chinese Taipei U16 SSWR Thunder 04
SEC2-6 SBC-1 9:00 P Canada Elite Republic of Korea
FGA-10 SBC-2 9:00 P Prairie Thunder Las Vegas Blast
SGC-11 SBC-3 9:00 P White Rock Renegades 03 Philippine Tigers
SGB-12 SBC-4 9:00 P Strathmore Thunder Calgary Adrenaline U16

Thursday, July 19, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGD-9 CAP-5 8:00 A Lloydminster Liners U18 Saskatoon Selects U18 Co-op
FGA-11 CAP-6 8:00 A New Zealand Junior White Sox Calgary Adrenaline 00
FGC-8 CAP-5 10:30 A Fraser Valley Fusion 01 Victoria Devils 00
FGB-13 CAP-6 10:30 A Bellingham Bash Chinese Taipei U19
SGA-11 CAP-7 10:30 A NZ Emerging Sox Calgary Kaizen U16
SGA-12 CAP-8 10:30 A TriCity Titans 02 Rivercity Hornets U16
SGB-13 CAP-9 10:30 A SSWR Thunder 04 Calgary Adrenaline U16
SEC2-7 SBC-1 10:30 A Czech Republic Calahoo Erins
SEC2-8 SBC-2 10:30 A China White Rock Renegades Sr Women
SEC2-9 SBC-3 10:30 A New Zealand White Sox Republic of Korea
SGC-12 SBC-4 10:30 A Red Deer Rage White Rock Renegades 03
FGA-12 CAP-5 1:00 P Delta Heat 01 Las Vegas Blast
FGA-13 CAP-6 1:00 P Prince Albert Aces Calgary Adrenaline 00
SGC-13 CAP-7 1:00 P Philippine Tigers Lloydminster U16 A Liners
SGB-15 CAP-8 1:00 P Strathmore Thunder Chinese Taipei U16
FGB-14 SBC-1 1:00 P Rivercity Hornets 01 White Rock Renegades 99
FGD-10 SBC-2 1:00 P San Diego Renegades White Rock Renegades 00
FGC-9 SBC-3 1:00 P Calgary Kaizen U19 Aloha Breeze
SGB-14 SBC-4 1:00 P Smittys Terminators White Rock Renegades 02
FGB-15 CAP-5 3:30 P Richmond Islanders 00 Calgary Adrenaline 01
SGA-14 CAP-7 3:30 P Calgary Kaizen U16 White Rock Renegades 04
SGC-14 CAP-8 3:30 P Red Deer Rage FV Fusion 02
SEC3-1 SBC-1 3:30 P TBA TBA
SEC3-2 SBC-2 3:30 P TBA TBA
SEC3-3 SBC-3 3:30 P TBA TBA
SGA-13 SBC-4 3:30 P Rivercity Hornets U16 NZ Emerging Sox
SEC3-4 SBC-1 6:00 P TBA TBA
FGA-14 SBC-2 6:00 P Prairie Thunder New Zealand Junior White Sox
FGC-10 SBC-3 6:00 P Saskatoon Selects White Sox Calgary Kaizen U19
SGC-15 SBC-4 6:00 P Philippine Tigers JAPAN (GEM2)
SEC3-5 SBC-1 8:30 P TBA TBA
SEC3-6 SBC-2 8:30 P TBA TBA
FGA-15 SBC-3 8:30 P Prince Albert Aces Delta Heat 01
SGA-15 SBC-4 8:30 P TriCity Titans 02 Washington Angels

Friday, July 20, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGPO-2 CAP-5 8:00 A 5TH PLACE 12TH PLACE
SGPO-4 CAP-6 8:00 A 7TH PLACE 10TH PLACE
SGPO-1 CAP-7 8:00 A 8TH PLACE 9TH PLACE
SGPO-2 CAP-8 8:00 A 5TH PLACE 12TH PLACE
SGPO-3 CAP-9 8:00 A 6TH PLACE 11TH PLACE
FGPO-3 CAP-5 10:30 A 6TH PLACE 11TH PLACE
FGPO-4 CAP-6 10:30 A 7TH PLACE 10TH PLACE
SGCON-1 CAP-7 10:30 A 16TH PLACE 17TH PLACE
SGCON-2 CAP-8 10:30 A 15TH PLACE 18TH PLACE
FGCON-2 SBC-2 10:30 A 19TH PLACE 22ND PLACE
FGPO-1 SBC-4 10:30 A 8TH PLACE 9TH PLACE
FGPO-6 CAP-5 1:00 P 4TH PLACE WINNER FGPO-2
SGPO-6 CAP-7 1:00 P 4TH PLACE WINNER SGPO-2
SGPO-7 CAP-8 1:00 P 3RD PLACE WINNER SGPO-3
SGPO-8 CAP-9 1:00 P 2ND PLACE WINNER SGPO-4
SEC3-7 SBC-1 1:00 P TBA TBA
SEC3-8 SBC-2 1:00 P TBA TBA
SEC3-9 SBC-3 1:00 P TBA TBA
SGPO-5 SBC-4 1:00 P 1ST PLACE WINNER SGPO-1
FGCON-1 CAP-5 3:30 P 20TH PLACE 21ST PLACE
SGPO-11 CAP-7 3:30 P LOSER SGPO-3 LOSER SGPO-6
SGPO-10 CAP-8 3:30 P LOSER SGPO-2 LOSER SGPO-7
SGPO-9 CAP-9 3:30 P LOSER SGPO-1 LOSER SGPO-8
FGPO-5 SBC-1 3:30 P 1ST PLACE WINNER FGPO-1
FGPO-7 SBC-2 3:30 P 3RD PLACE WINNER FGPO-3
FGPO-8 SBC-3 3:30 P 4TH PLACE WINNER FGPO-4
WPO-2 SBC-1 6:00 P TBA TBA
WPO-1 SBC-2 6:00 P 8TH PLACE 9TH PLACE
FGPO-11 SBC-3 6:00 P LOSER FGPO-3 LOSER FGPO-6
SGPO-12 SBC-4 6:00 P LOSER SGPO-4 LOSER SGPO-5
WPO-3 SBC-1 8:30 P TBA TBA
FGPO-9 SBC-2 8:30 P LOSER FGPO-1 LOSER FGPO-8
FGPO-10 SBC-3 8:30 P LOSER FGPO-2 LOSER FGPO-7
FGPO-12 SBC-4 8:30 P LOSER FGPO-4 LOSER FGPO-5

Saturday, July 21, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGPO-15 CAP-5 10:30 A WINNER FGPO-9 WINNER FGPO-10
FGPO-16 CAP-6 10:30 A WINNER FGPO-11 WINNER FGPO-12
SGCON-4 CAP-7 10:30 A 14TH PLACE WINNER SGCON-2
FGCON-6 CAP-8 10:30 A 14TH PLACE WINNER FGCON-2
SGCONXG1 CAP-9 10:30 A TBA TBA
WPO-4 SBC-1 10:30 A 5TH PLACE WINNER WPO-1
WPO-5 SBC-2 10:30 A 6TH PLACE 7TH PLACE
SGPO-15 SBC-3 10:30 A WINNER SGPO-9 WINNER SGPO-10
SGPO-16 SBC-4 10:30 A WINNER SGPO-11 WINNER SGPO-12
FGCON-4 CAP-5 1:00 P 16TH PLACE 17TH PLACE
FGCON-5 CAP-6 1:00 P 15TH PLACE 18TH PLACE
SGCON-3 CAP-7 1:00 P 13TH PLACE WINNER SGCON-1
FGCON-3 CAP-8 1:00 P 13TH PLACE WINNER FGCON-1
SGCONXG2 CAP-9 1:00 P TBA TBA
FGPO-13 SBC-1 1:00 P WINNER FGPO-5 WINNER FGPO-6
FGPO-14 SBC-2 1:00 P WINNER FGPO-7 WINNER FGPO-8
SGPO-13 SBC-3 1:00 P WINNER SGPO-5 WINNER SGPO-6
SGPO-14 SBC-4 1:00 P WINNER SGPO-7 WINNER SGPO-8
FGPO-17 CAP-5 3:30 P LOSER FGPO-14 WINNER FGPO-15
FGPO-18 CAP-6 3:30 P LOSER FGPO-13 WINNER FGPO-16
SGCONXG3 CAP-7 3:30 P TBA TBA
FGCONXG1 CAP-8 3:30 P TBA TBA
FGCONXG2 CAP-9 3:30 P TBA TBA
WPO-6 SBC-1 3:30 P TBA TBA
WPO-7 SBC-2 3:30 P TBA TBA
SGPO-17 SBC-3 3:30 P LOSER SGPO-14 WINNER SGPO-15
SGPO-18 SBC-4 3:30 P LOSER SGPO-13 WINNER SGPO-16
WPO-8 SBC-1 6:00 P TBA TBA
FGCON-7 SBC-2 6:00 P WINNER FGCON-3 WINNER FGCON-4
FGCON-8 SBC-3 6:00 P WINNER FGCON-5 WINNER FGCON-6
SGPO-19 SBC-4 6:00 P WINNER SGPO-13 WINNER SGPO-14
WPO-9 SBC-1 8:30 P TBA TBA
FGPO-19 SBC-2 8:30 P WINNER FGPO-13 WINNER FGPO-14
FGPO-20 SBC-3 8:30 P WINNER FGPO-17 WINNER FGPO-18
SGPO-20 SBC-4 8:30 P WINNER SGPO-17 WINNER SGPO-18

Sunday, July 22, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGPO-21 SBC-1 10:30 A LOSER FGPO-19 WINNER FGPO-20
SGPO-21 SBC-2 10:30 A LOSER SGPO-19 WINNER SGPO-20
FGCONXG3 SBC-3 10:30 A TBA TBA
SGCONXG4 SBC-4 10:30 A TBA TBA
WPO-10 SBC-1 1:00 P LOSER WPO-8 WINNER WPO-9
SGCON-5 SBC-2 1:00 P WINNER SGCON-3 WINNER SGCON-4
FGCON-9 SBC-3 1:00 P WINNER FGCON-7 WINNER FGCON-8
FGCONXG4 SBC-4 1:00 P TBA TBA
FGPO-22 SBC-1 3:30 P WINNER FGPO-19 WINNER FGPO-21
SGPO-22 SBC-2 3:30 P WINNER SGPO-19 WINNER SGPO-21
WPO-11 SBC-1 6:00 P WINNER WPO-8 WINNER WPO-10

** schedules subject to change without notice [version: 134]