Language: EN | EN | FR

Please note that all game schedules are subject to change without notice. In the event of possible game delays, please look for updates on our schedule pages, or contact your tournament Games Supervisor.


Get PDF/Print Format Park: SBC Park: CAP Park: SS Show ALL Games

** Click on Team Name to Show only that Teams Schedule

GameParks: SBC - Softball City, CAP - Cloverdale Athletic Park, SP - Sunnyside Park


Friday, July 13, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FSB-1 SBC-1 1:00 P Fleetwood Force 00 [2] Richmond Islanders 00B [6]
FSB-2 SBC-2 1:00 P Coquitlam Classics 01 [14] Melfort Spirit [5]
FSB-3 SBC-3 1:00 P Kelowna Heat [2] Diamond Dusters [9]
SSA-1 SBC-4 1:00 P Langley Xtreme 03 [1] Penticton Ice Girls [4]
FSC-1 SBC-1 3:30 P South Delta Invaders 00B [10] Lakehill Blazers [3]
FSC-2 SBC-2 3:30 P Vancouver Wildcats U19B [10] Richmond Islanders 01B [1]
FSD-1 SBC-3 3:30 P Coquitlam Classics 00 [2] Parksville Rage [9]
SSA-2 SBC-4 3:30 P Cloverdale Fury 02B [11] Fleetwood Force 03 [0]
SGEX-1 SBC-1 6:00 P JAPAN (GEM2) [0] White Rock Renegades 02 [1]
FSB-4 SBC-2 6:00 P Fleetwood Force 00 [14] Diamond Dusters [5]
FSD-2 SBC-3 6:00 P Langley Xtreme 00 [5] Seattle Spice 18U Black [0]
SSB-2 SBC-4 6:00 P CVI RAGE [5] Cloverdale Fury 03B [4]
FSA-4 SBC-1 8:30 P Langley Xtreme 01 [7] View Royal Vipers [12]
FSA-5 SBC-2 8:30 P Surrey Storm 00-01B [19] South Delta Invaders 01B [5]
FSA-6 SBC-3 8:30 P North Shore Stars [6] Washington Havoc [9]
FSC-3 SBC-4 8:30 P Richmond Islanders 01B [14] Lakehill Blazers [6]

Saturday, July 14, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGEX-1 SBC-1 10:30 A New Zealand Junior White Sox [0] Delta Heat 01 [4]
SGEX-2 SBC-2 10:30 A Philippine Tigers [0] TriCity Titans 02 [11]
FSD-4 SBC-3 10:30 A Surrey Storm 99B [5] Coquitlam Classics 00 [6]
SSB-4 SBC-4 10:30 A Richmond Islanders 02B [13] Abbotsford Outlaws 03B [5]
WEX-1 SBC-1 1:00 P Canada Elite [1] Calahoo Erins [0]
SGEX-3 SBC-2 1:00 P NZ Emerging Sox [1] TriCity Titans 02 [9]
FSD-5 SBC-3 1:00 P Parksville Rage [10] Langley Xtreme 00 [3]
SSB-5 SBC-4 1:00 P Surrey Storm U16B [9] CVI RAGE [0]
FSD-6 SBC-1 3:30 P Surrey Storm 99B [8] Seattle Spice 18U Black [9]
SGEX-4 SBC-2 3:30 P CANCELLED CANCELLED
FSA-10 SBC-3 3:30 P North Shore Stars [9] Surrey Storm 00-01B [16]
SSD-5 SBC-4 3:30 P Nanaimo Diamonds [6] Vancouver Wildcats 02-03 [5]
WEX-2 SBC-1 6:00 P Canada Elite [8] White Rock Renegades Sr Women [0]
SGEX-5 SBC-2 6:00 P JAPAN (GEM2) [11] Philippine Tigers [0]
SSC-6 SBC-3 6:00 P Seattle Spice 16U IC [12] PoCo Ravens [2]
SSD-6 SBC-4 6:00 P Vancouver Wildcats 02-03 [5] SSWR Thunder 03B [11]
FSB-12 SBC-1 8:30 P Kelowna Heat [8] Richmond Islanders 00B [11]
FSC-8 SBC-2 8:30 P South Delta Invaders 00B [9] Vancouver Wildcats U19B [1]
SSC-7 SBC-3 8:30 P SSWR Thunder 02B [1] Surrey Storm 02B [9]
SSD-7 SBC-4 8:30 P Abbotsford Outlaws 02B [1] RM Rage 02 [8]

Sunday, July 15, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGEX-2 SBC-1 10:30 A New Zealand Junior White Sox [1] Chinese Taipei U19 [8]
SGEX-6 SBC-2 10:30 A Philippine Tigers [0] White Rock Renegades 02 [7]
FSB-13 SBC-3 10:30 A Diamond Dusters [4] Melfort Spirit [0]
SSA-9 SBC-4 10:30 A Fleetwood Force 03 [7] Central Saanich Extreme [11]
WEX-3 SBC-1 1:00 P Canada Elite [4] Triple Crown Colorado [7]
SGEX-7 SBC-2 1:00 P NZ Emerging Sox [1] JAPAN (GEM2) [11]
FSC-10 SBC-3 1:00 P Freedom Fastpitch [7] Vancouver Wildcats U19B [0]
SSC-10 SBC-4 1:00 P Surrey Storm 02B [17] Kryptonite [10]
FSPO-1 SBC-1 5:00 P South Delta Invaders 01B [6] View Royal Vipers [3]
FSPO-2 SBC-2 5:00 P Diamond Dusters [10] Vancouver Wildcats U19B [9]
FSPO-3 SBC-3 5:00 P Freedom Fastpitch [2] Langley Xtreme 00 [11]
FSPO-4 SBC-4 5:00 P Richmond Islanders 00B [11] Seattle Spice 18U Black [4]
WEX-4 SBC-1 7:00 P Canada Elite [1] New Zealand White Sox [3]
WEX-5 SBC-2 7:00 P Calahoo Erins [6] WR Renegades 99-00
FSCON-2 SBC-3 7:00 P Melfort Spirit [7] Lakehill Blazers [5]
FSCON-4 SBC-4 7:00 P Surrey Storm 00-01B [10] Richmond Islanders 01B [17]
FSPO-5 SBC-1 9:00 P Parksville Rage [3] South Delta Invaders 01B [7]
FSPO-6 SBC-2 9:00 P Fleetwood Force 00 [10] Diamond Dusters [9]
FSPO-7 SBC-3 9:00 P Washington Havoc [11] Langley Xtreme 00 [10]
FSPO-8 SBC-4 9:00 P South Delta Invaders 00B [4] Richmond Islanders 00B [5]

Monday, July 16, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FSPO-9 SBC-1 10:30 A South Delta Invaders 01B [10] Fleetwood Force 00 [0]
FSPO-10 SBC-2 10:30 A Washington Havoc [8] Richmond Islanders 00B [11]
SSPO-9 SBC-3 10:30 A Seattle Spice 16U IC [5] PoCo Ravens [6]
SSPO-10 SBC-4 10:30 A Cloverdale Fury 02B [5] Surrey Storm U16B [4]
FGA-1 SBC-1 1:00 P Delta Heat 01 [3] Calgary Adrenaline 00 [6]
FGA-2 SBC-2 1:00 P Las Vegas Blast [3] New Zealand Junior White Sox [10]
SGA-1 SBC-3 1:00 P White Rock Renegades 04 [0] TriCity Titans 02 [2]
SGA-2 SBC-4 1:00 P Washington Angels [1] NZ Emerging Sox [5]
WEX-6 SBC-1 3:30 P Triple Crown Colorado [3] New Zealand White Sox [0]
FSPO-11 SBC-2 3:30 P Fleetwood Force 00 [3] Washington Havoc [11]
SGB-1 SBC-3 3:30 P SSWR Thunder 04 [0] White Rock Renegades 02 [3]
SSPO-11 SBC-4 3:30 P Seattle Spice 16U IC [3] Surrey Storm U16B [2]
WEX-7 SBC-1 6:00 P Calahoo Erins [1] White Rock Renegades Sr Women [7]
FSPO-12 SBC-2 6:00 P South Delta Invaders 01B [7] Richmond Islanders 00B [3]
SGB-2 SBC-3 6:00 P Calgary Adrenaline U16 [0] Chinese Taipei U16 [10]
SSPO-12 SBC-4 6:00 P PoCo Ravens [5] Cloverdale Fury 02B [3]
FGB-2 SBC-1 8:30 P White Rock Renegades 99 [3] Richmond Islanders 00 [2]
FGB-3 SBC-2 8:30 P Calgary Adrenaline 01 [0] Chinese Taipei U19 [13]
SGB-3 SBC-3 8:30 P Smittys Terminators [12] Strathmore Thunder [1]
SGC-3 SBC-4 8:30 P FV Fusion 02 [6] Lloydminster U16 A Liners [0]

Tuesday, July 17, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
WA-1 SBC-1 10:30 A Triple Crown Colorado [6] Republic of Korea [3]
FGD-3 SBC-3 10:30 A Lloydminster Liners U18 [12] White Rock Renegades 00 [8]
SGC-4 SBC-4 10:30 A JAPAN (GEM2) [11] White Rock Renegades 03 [1]
WC-1 SBC-1 1:00 P White Rock Renegades Sr Women [1] China [11]
WB-1 SBC-2 1:00 P Czech Republic [0] Canada Elite [10]
FGB-5 SBC-3 1:00 P Rivercity Hornets 01 [2] Bellingham Bash [6]
SGC-5 SBC-4 1:00 P FV Fusion 02 [7] Philippine Tigers [4]
WA-2 SBC-1 3:30 P Canada [7] Republic of Korea [0]
FGD-5 SBC-2 3:30 P San Diego Renegades [3] Saskatoon Selects U18 Co-op [2]
FGA-5 SBC-3 3:30 P Prince Albert Aces [0] Las Vegas Blast [4]
SGB-6 SBC-4 3:30 P SSWR Thunder 04 [9] Strathmore Thunder [8]
WA-3 SBC-1 6:00 P Canada [3] Triple Crown Colorado [4]
WC-2 SBC-2 6:00 P New Zealand White Sox [5] China [3]
FGB-7 SBC-3 6:00 P White Rock Renegades 99 [10] Bellingham Bash [0]
SGC-7 SBC-4 6:00 P Red Deer Rage [3] Philippine Tigers [5]
WB-2 SBC-1 8:30 P Canada Elite [2] Calahoo Erins [1]
FGD-6 SBC-2 8:30 P Saskatoon Selects U18 Co-op [4] Surrey Storm 01 [9]
FGC-5 SBC-3 8:30 P Aloha Breeze [4] Fraser Valley Fusion 01 [3]

Wednesday, July 18, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
WC-3 SBC-1 10:00 A New Zealand White Sox [5] White Rock Renegades Sr Women [9]
WB-3 SBC-2 10:00 A Czech Republic [7] Calahoo Erins [0]
FGC-6 SBC-3 10:00 A Victoria Devils 00 [9] Calgary Kaizen U19 [0]
SGA-8 SBC-4 10:00 A Calgary Kaizen U16 [3] TriCity Titans 02 [12]
FGA-8 SBC-2 12:30 P Calgary Adrenaline 00 [4] Las Vegas Blast [14]
FGB-11 SBC-3 12:30 P Chinese Taipei U19 [15] Rivercity Hornets 01 [0]
SGA-9 SBC-4 12:30 P Rivercity Hornets U16 [3] Washington Angels [0]
SEC2-1 SBC-1 2:00 P Canada [10] White Rock Renegades Sr Women [0]
SEC2-2 SBC-2 3:00 P Canada Elite [14] New Zealand White Sox [7]
SEC2-3 SBC-3 3:00 P Triple Crown Colorado [6] Czech Republic [2]
SGC-10 SBC-4 3:00 P JAPAN (GEM2) [4] FV Fusion 02 [0]
SEC2-4 SBC-1 7:00 P Canada [13] China [0]
SEC2-5 SBC-2 7:00 P Triple Crown Colorado [7] Calahoo Erins [0]
FGD-8 SBC-3 7:00 P White Rock Renegades 00 [4] Surrey Storm 01 [3]
SGB-11 SBC-4 7:00 P Chinese Taipei U16 [7] SSWR Thunder 04 [0]
SEC2-6 SBC-1 9:00 P Canada Elite [6] Republic of Korea [1]
FGA-10 SBC-2 9:00 P Prairie Thunder [2] Las Vegas Blast [1]
SGC-11 SBC-3 9:00 P White Rock Renegades 03 [13] Philippine Tigers [6]
SGB-12 SBC-4 9:00 P Strathmore Thunder [1] Calgary Adrenaline U16 [3]

Thursday, July 19, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
SEC2-7 SBC-1 10:30 A Czech Republic [0] Calahoo Erins [4]
SEC2-8 SBC-2 10:30 A China [2] White Rock Renegades Sr Women [0]
SEC2-9 SBC-3 10:30 A New Zealand White Sox [3] Republic of Korea [0]
SGC-12 SBC-4 10:30 A Red Deer Rage [4] White Rock Renegades 03 [11]
FGB-14 SBC-1 1:00 P Rivercity Hornets 01 [3] White Rock Renegades 99 [10]
FGD-10 SBC-2 1:00 P San Diego Renegades [9] White Rock Renegades 00 [1]
FGC-9 SBC-3 1:00 P Calgary Kaizen U19 [2] Aloha Breeze [5]
SGB-14 SBC-4 1:00 P Smittys Terminators [0] White Rock Renegades 02 [7]
SEC3-1 SBC-1 3:30 P Triple Crown Colorado [11] Canada Elite [4]
SEC3-2 SBC-2 3:30 P New Zealand White Sox [7] Calahoo Erins [0]
SEC3-3 SBC-3 3:30 P Republic of Korea [7] White Rock Renegades Sr Women [0]
SGA-13 SBC-4 3:30 P Rivercity Hornets U16 [8] NZ Emerging Sox [4]
SEC3-4 SBC-1 6:00 P Canada [8] Canada Elite [1]
FGA-14 SBC-2 6:00 P Prairie Thunder [8] New Zealand Junior White Sox [7]
FGC-10 SBC-3 6:00 P Saskatoon Selects White Sox [7] Calgary Kaizen U19 [6]
SGC-15 SBC-4 6:00 P Philippine Tigers [0] JAPAN (GEM2) [9]
SEC3-5 SBC-1 8:30 P China [0] Calahoo Erins [3]
SEC3-6 SBC-2 8:30 P Czech Republic [7] White Rock Renegades Sr Women [0]
FGA-15 SBC-3 8:30 P Prince Albert Aces [4] Delta Heat 01 [6]
SGA-15 SBC-4 8:30 P TriCity Titans 02 [10] Washington Angels [0]

Friday, July 20, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGCON-2 SBC-2 10:30 A Rivercity Hornets 01 [12] Calgary Adrenaline 01 [1]
FGPO-1 SBC-4 10:30 A New Zealand Junior White Sox [6] Calgary Adrenaline 00 [5]
SEC3-7 SBC-1 1:00 P Triple Crown Colorado [4] Canada [3]
SEC3-8 SBC-2 1:00 P China [0] New Zealand White Sox [6]
SEC3-9 SBC-3 1:00 P Republic of Korea [1] Czech Republic [6]
SGPO-5 SBC-4 1:00 P White Rock Renegades 02 [7] White Rock Renegades 03 [0]
FGPO-5 SBC-1 3:30 P Chinese Taipei U19 [8] New Zealand Junior White Sox [0]
FGPO-7 SBC-2 3:30 P White Rock Renegades 99 [3] San Diego Renegades [1]
FGPO-8 SBC-3 3:30 P Victoria Devils 00 [6] Fraser Valley Fusion 01 [3]
WPO-2 SBC-1 6:00 P Canada [8] Canada Elite [0]
WPO-1 SBC-2 6:00 P Republic of Korea [10] White Rock Renegades Sr Women [5]
FGPO-11 SBC-3 6:00 P Surrey Storm 01 [2] Lloydminster Liners U18 [6]
SGPO-12 SBC-4 6:00 P FV Fusion 02 [2] White Rock Renegades 03 [6]
WPO-3 SBC-1 8:30 P Triple Crown Colorado [0] New Zealand White Sox [3]
FGPO-9 SBC-2 8:30 P Calgary Adrenaline 00 [1] Fraser Valley Fusion 01 [8]
FGPO-10 SBC-3 8:30 P Aloha Breeze [4] San Diego Renegades [3]
FGPO-12 SBC-4 8:30 P Richmond Islanders 00 [1] New Zealand Junior White Sox [7]

Saturday, July 21, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
WPO-4 SBC-1 10:30 A Calahoo Erins [3] Republic of Korea [2]
WPO-5 SBC-2 10:30 A China [0] Czech Republic [1]
SGPO-15 SBC-3 10:30 A Rivercity Hornets U16 [5] Chinese Taipei U16 [6]
SGPO-16 SBC-4 10:30 A NZ Emerging Sox [2] White Rock Renegades 03 [5]
FGPO-13 SBC-1 1:00 P Chinese Taipei U19 [8] Delta Heat 01 [1]
FGPO-14 SBC-2 1:00 P White Rock Renegades 99 [10] Victoria Devils 00 [2]
SGPO-13 SBC-3 1:00 P White Rock Renegades 02 [8] Smittys Terminators [1]
SGPO-14 SBC-4 1:00 P TriCity Titans 02 [1] JAPAN (GEM2) [3]
WPO-7 SBC-1 3:30 P Czech Republic [1] Canada Elite [0]
WPO-6 SBC-2 3:30 P Calahoo Erins [0] Triple Crown Colorado [12]
SGPO-17 SBC-3 3:30 P TriCity Titans 02 [0] Chinese Taipei U16 [4]
SGPO-18 SBC-4 3:30 P Smittys Terminators [10] White Rock Renegades 03 [3]
WPO-8 SBC-1 6:00 P New Zealand White Sox [2] Canada [7]
FGPO-17 SBC-2 6:00 P Victoria Devils 00 [8] Fraser Valley Fusion 01 [10]
FGPO-18 SBC-3 6:00 P Delta Heat 01 [7] New Zealand Junior White Sox [4]
SGPO-19 SBC-4 6:00 P White Rock Renegades 02 [2] JAPAN (GEM2) [1]
WPO-9 SBC-1 8:30 P Triple Crown Colorado [4] Czech Republic [3]
FGPO-19 SBC-2 8:30 P Chinese Taipei U19 [4] White Rock Renegades 99 [3]
FGPO-20 SBC-3 8:30 P Fraser Valley Fusion 01 [0] Delta Heat 01 [7]
SGPO-20 SBC-4 8:30 P Chinese Taipei U16 [6] Smittys Terminators [4]

Sunday, July 22, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGPO-21 SBC-1 10:30 A White Rock Renegades 99 [5] Delta Heat 01 [1]
SGPO-21 SBC-2 10:30 A JAPAN (GEM2) [5] Chinese Taipei U16 [3]
WPO-10 SBC-1 1:00 P New Zealand White Sox [2] Triple Crown Colorado [7]
SGCON-5 SBC-2 1:00 P Lloydminster U16 A Liners [1] Washington Angels [10]
FGCON-9 SBC-3 1:00 P Saskatoon Selects U18 Co-op [2] White Rock Renegades 00 [10]
FGPO-22 SBC-1 3:30 P Chinese Taipei U19 [3] White Rock Renegades 99 [4]
SGPO-22 SBC-2 3:30 P White Rock Renegades 02 [1] JAPAN (GEM2) [5]
WPO-11 SBC-1 6:00 P Canada [3] Triple Crown Colorado [0]

** schedules subject to change without notice [version: 135]